Strona Główna | Szkolenia trenerskie | Sklep |  Kontakt    
 
 
Wyszukiwanie
BiuletynLicznik wizyt

Księga Gości

Wpisz się


Ona :-)    19 lipiec 2007 12:45 |
Witaj Radku,
Dziekuję za obszerną odpowiedź.Cóż...przyznam, że przeczytałam wszystko z zainteresowaniem i chyba...z wiekszym zrozumieniem dla napisanych przez Ciebie słów niż kiedyś dla tych słyszanych - z ust feralnego delikwenta.Radykalne Wybaczanie kojarzy mi się bardziej z chorymi wymysłami nawiedzonych ludzi niz z psychologią,nie wykluczam, że to z powodu małej wiedzy i formy przekazywania mi tej niewielkiej ilości wiedzy, którą posiadam.Przyznaję, że Twoje "objaśnienie" zabrzmiało łagodnie i dość wiarygodnie, właściwie...momentalnie spojrzałam na to wszystko całkiem przyjaznym okiem :-) To chyba Twoje zasługa. Sama nie wiem, wygląda na to, że mam niemały problem z pogodzeniem sie z pewnymi faktami i muszę przyznać-Twoje słowa o pukaniu do zamknietych drzwi podczas, gdy nie zauważamy otwartych zawierają dużo prawdy.Niestety.Bardzo chciałabym posiąść wiedzę, moc, siłe czy jakkolwiek inaczej to nazwać- cos co pozwoli mi uporać się z tym co we mnie tkwi. Może zamiast czekać bezsensownie czekać na wyjaśnienia, których sie zapewne i tak nie doczekam, lepiej nie przejmować się tym człowiekiem tylko usmiechnąć do samej siebie i ... pozwolić szczęściu by się do mnie uśmiechnęło. Nie wiem czy mój dzisiejszy, wyraźnie większy optymizm zawdzięczam Twojemu listowi czy przysłowiowemu "wstaniu prawą nogą", ważne, że...nie jest źle.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w radzeniu sobie z emocjami (pisałeś, że na tym to polega), jeśli to całe radyk. wybaczanie komuś pomaga to - "na zdrowie".
:-)
Ach...było za słodko, ... ale niech stracę ;-))

Radek    18 lipiec 2007 19:04 |
Wybacz, ale trochę nie rozumiem, sensu adresowania tego listu do zwolenników RW. Decyzja, o odejściu ze związku, jest decyzja autonomiczną, nie narzucaną przez RW. To trochę jakby rozgoryczona mężatka pojawiła się na forum katolickim i miała pretensję do katolików, ze mimo dogmatu o świętości sakramentu małżeństwa, mąż jest z inną kobietą.
Radykalne Wybaczanie jest pewną filozofią życiową, i sposobem radzenia sobie z własnymi emocjami. Ani ksiązka Collina Tippinga, ani jakiekolwiek narzędzie RW nie daje gotowej recepty na rozwiązanie konkretnego problemu. Odejście Twojego partnera, nie mogło być decyzją wyczytaną w książce, albo ,,podpowiedzianą przez trenera RW. Pracuje się tylko wyłącznie nad własnymi emocjami.
Wydaje mi się, że nie znając RW masz wytworzoną błędne wyobrażenie na temat ludzi praktykujących tę metodę, i patrzysz przez pryzmat swoich osobistych relacji z partnerem. Czy masz kontakt z innymi, z którymi nie wiążą cię negatywne emocje?. Osobiście poznałem paru, i jedno mogę dodać, nie są to ludzie, którzy pławią się w samozachwycie nad własną doskonałością i 100 procentową esencja dobra w sobie. Gdyby tak było całe radykalne wybaczanie nie byłoby im potrzebne.
Sam twórca metody, Colin Tipping i jego żona, przyznają się z uśmiechem, ze zdarza się im mieć małżeńskie konflikty, czy mieć je z innymi ludźmi, a narzędzia RW powodują, że szybciej wracają do pozytywnych relacji., a przebyte kryzysy są tylko wzmacniającą lekcją.
Masz oczywiście prawo do krytyki RW, ale wręcz jej odrzucenia, ale dobrze byłoby po prostu trochę poczytać czy samą książkę, czy zamieszczane na stronach RW artykuły, czy spotkać się z kimś, kto praktykuje RW i zapytać co mu stosowanie tej metody daje w życiu codziennym, jak wpływa na relacje z ludźmi. Może się okazać, ze jest to metoda, dla Ciebie, albo znajdziesz inną, bardziej Ci odpowiadającą, pracę z oddechem, EFT czy jakąś z kręgu klasycznej psychologii. Możesz też dojść do wniosku, że żadne metody nie są Ci potrzebne i poradzisz sobie sama.
Dwa lata stosuje RW, przez ten czas nie podniosło się moje IQ, popełniam błędy, odstawiałem przysłowiową lipę, mam czasem kryzysy ,chandry i gorsze dni. Są ludzie, dla których jestem wartością pozytywną, ale i znajdę takich, którzy mają na mój temat osądy negatywne. Kiedy zaczynałem myślałem, że się stanę lepszym człowiekiem, cóż&.aureola mi nie urosła, ale nie tłumię negatywnych emocji, gdy się pojawią, potrafię coś z nimi zrobić, i nie jestem ich niewolnikiem. Kiedyś w chwilach chandry mogłem wyładować się na kimś, teraz już wiem, że źródło problemu jest we mnie i to ja mam sobie poradzić z własnymi emocjami. Czasem o wiele łatwiej jest dać komuś w pysk, czy zwalić na ,,Zydów i cyklistow.
Nie jestem przekonany o świetności Radykalnego Wybaczania i siebie samego. Po prostu się nad tym nie zastanawiam. Radykalne Wybaczanie jest tylko narzędziem - skuteczną metodą transformacji emocji, a nie obiektem kultu. Egzaltacja własną dobrocią, ma w sobie coś z obłudy.
Przez ostatnie parę lat, pożegnałem, czasem w sposób gwałtowny pewne znajomości, ale nie były one z gatunku związków uczuciowych, bardziej przyjaźnie. Gwałtowność była pochodną uświadomienia sobie w pewnym momencie bolesnej prawdy, ze ludzie którym ufałem, podchodzili do znajomości ze mną w sposób instrumentalny i manipulatorski. Ale nie były to znajomości połączone z miłością. O takich trudno zapomnieć.
Życzę szczęścia, w związku, który będzie trwały i pełen miłości. Jest takie przysłowie, kiedy zamykają się jedne drzwi, gdzieś z boku otwierają się drugie&.a my walimy w te zamknięte zamiast się rozejrzeć.

Ona :-(    18 lipiec 2007 10:15 |
PYTANIE DO WAS WSZYSTKICH, przekonanych o swietnosci radykalnego Wybaczania i Siebie Samych.
Witam,
nie znam tajnikow radykalnego wybaczania, wiem tylko, że dążycie Państwo do uzyskania spokoju (w szerokim sensie tego slowa) poprzez wybaczenie samemu sobie, wybaczenie innym, doglebne poznanie przyczyny itd. Poznalam czlowieka, który jest zafascynowany uzyskana w tym zakresie wiedza, stosuje ja w swym zyciu, podobno w dobrym skutkiem. Proszę wiec o wyjasnienie-czy w zw. Z tym nie powinniescie Panstwo tez wiedziec,ze nie można budowac wlasnego spokoju, szczescia na zaburzaniu harmonii innych ludzi? Znal mnie na tyle by wiedziec jak mysle o zyciu, jaka jestem osoba, mimo tego zostawil mnie z dnia na dzien, bez slowa wyjasnienia, z glowa pelna mysli i pytan bez odpowiedzi, bez konkretnego do widzenia. Meczy mnie pytanie, czy jjesli jest swiadomy tego, ze skrzywdzil drugiego czlowieka i może postawi sobie arkusz na moja osobe bo wie, ze go mam do niego zal  i to wystarczy by uzyskal spokoj? By cieszyl się pelnia zycia podczas gdy we mnie wciąż to tkwi ???

Agnieszka    17 lipiec 2007 16:59 | Wrocław
Bardzo dziękuję za informację, już sobie pobrałam arkusze. Wiadomość o płycie bardzo mnie ucieszyła. Pozdrawiam wszystkich praktykujących RW.

Agnieszka    05 lipiec 2007 20:35 | Wrocław
Gdzie znajdę arkusz RADYKALNEJ MANIFESTACJI I PŁYTĘ CD DO RADYKALNEJ MANIFESTACJI MARZEŃ?
Komentarz Ireneusza Rudnickiego Komentarz Ireneusza Rudnickiego:
Witaj Agnieszko!
Arkusz jest już do pobrania na naszej stronie, a płyta lada moment będzie dostępna w Wydawnictwie Medium.
www.medium.com.pl

Pozdrawiam,
Ireneusz

Radek    15 czerwiec 2007 09:13 |
http://www.mandala.dobke.pl/
sam skorzystalem z metody i polecam innym :) pozdrawiam

Anna    11 czerwiec 2007 20:23 |
DROGI KWIATUSZKU!!!
Muszę ci szczerze powiedzieć,że mi, specjalistce w tłumieniu uczuć i emocji,właśnie RW pomogło uświadomić sobie ten problem i krok po kroku się z nim zmierzam. Przez całe życie czułam,że stale "coś" podcina mi skrzydła,coś mnie dusi od środka. W momencie gdy poczułam się wręcz wewnętrznie "sparaliżowana" trafiłam na RW i zaczęłam wypełniać arkusze. Na pierwszy ogień poszły traumy z przeszłości, co do których myslałam,że dawno się z tym uporałam. Oczywiście,tylko zepchnęłam je do podświadomości i zagłuszyłam.
Myslę,że bardzo ważne jest aby przy pierwszych punktach arkuszu naprawdę na nowo przeżyć całą przykrą dla nas sytuację, wyrzucić z siebie ,wykrzyczeć to, co nas zjada od lat od środka. Niewyrażone pretensje, emocje, krzywdy. Dopiero wówczas czuję ulgę,że uszło ze mnie to,co wcześniej dusiło. Każdy akrusz to prawdziwe katharsis, każdy akrusz w pełni przezyty to mały kroczek do zmiany. nie ma cudów, tłamszę w sobie emocje dalej,ale z RW robię to coraz świadomiej i widzę w tym szansę na uzdrowienie swojej poranionej duszy...że wreszcie dogadam się z tym światem.
Powodzenia.

marcin    10 czerwiec 2007 09:05 |
Chciałem wykrzyczeć całemu żwiatu radość swą.Kocham ,żyję i "zmartwychwstałem",a jescze wczoraj byłem na otchłani dnie.Dziękuję Pani Krystynie i grupie,za wszystko,czego dzięki wam doświadczyłem,za cud,który wczoraj dokonał się.

SO MA MA RA JO DZA.

Genadji Małachow    06 czerwiec 2007 15:30 | Warszawa
http://oficynaaba.pl
!!! Superowa stronka !!! Jeśli ktoś czuje się zagubiony, szuka ODPOWIEDZI na dręczące go pytania np. o sens i jakość życia to zapewniam, że znajdzie JE w książkach na tej stronce !!! POLECAM !!!! można tam znaleźć książki o różnych tematykach, związanych również najnowszymi osiągnięciami medycyny naturalnej oraz.... z resztą sprawdź sam :)
!!! Superowa stronka !!! Jeśli ktoś czuje się zagubiony, szuka ODPOWIEDZI na dręczące go pytania np. o sens i jakość życia to zapewniam, że znajdzie JE w książkach na tej stronce !!! POLECAM !!!! można tam znaleźć książki o różnych tematykach, związanych również najnowszymi osiągnięciami medycyny naturalnej oraz.... z resztą sprawdź sam :)

BASIA    01 czerwiec 2007 16:09 |
Witam.

Mam pytanie jeżeli uraz jest tak głeboko ukryty zale i gniew rowniez co zwiazne jest z lekiem przed odrzuceniem jak i zyciem co rowniez wiaze sie z brakiem akcepacji ktore w zasadzie juz przyczyniło sie do lekkiej depresji bo zlosc i gniew były tlumione to RW moze mi w takiej sytuacji pomoc?


207
(łączna liczba wpisów)
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »
 
(C) Rozwój Osobisty Metodą Tippinga 2004 - 2018 info@metoda-tippinga.pl