Strona Główna | Szkolenia trenerskie | Sklep |  Kontakt    
 
 
Wyszukiwanie
BiuletynLicznik wizyt

Drukuj Email
Zespół Metody TippingaIreneusz Rudnicki

Ireneusz Rudnicki


Kiedy w maju 2004 roku Irena Polkowska Rutenberg zaproponowała mi tłumaczenie wykładów i warsztatów Colina Tippinga, czułem, że będzie to dla mnie bardzo ważne doświadczenie. Przechodziłem właśnie ogromne zmiany w swoim życiu i choć byłem wyposażony w wiedzę z dziesiątek książek z dziedziny osobistego rozwoju i duchowości, miałem za sobą setki przemedytowanych godzin, to czułem , że stoję przed murem i cala moja wiedza jest bezużyteczna. Choć mój rozum początkowo sceptycznie odnosił się do kolejnej „mądrej” książki, twierdząc, że z pewnością nic odkrywczego w niej nie będzie, intuicja podpowiadała mi, że to co proponuje Colin będzie przełomem w moim podejściu do życia, rozwoju osobistego i duchowości.

Rzeczywiście, rozmowy z Ireną i lektura „Radykalnego Wybaczania” szybko uświadomiły mi jak wiele Metoda Tippinga i zawarta w niej praktyczna filozofia mają do zaoferowania.

Ku swojemu ogromnemu zdumieniu, zacząłem odkrywać, że mam w sobie ogromne pokłady emocji, o których wcześniej nie miałem pojęcia, uważając się za osobę, która takie uczucia jak gniew, wina, nienawiść, chęć zemsty, wstyd i niskie poczucie własnej wartości już dawno przerobiła.

Filozofia zawarta w książkach i narzędziach, które proponuje Tipping okazały się niezwykle skuteczne, nie tylko w odkrywaniu w sobie zranionych aspektów, ale przede wszystkim w transformowaniu ich. A czym jest transformacja? BEZWARUNKOWĄ AKCEPTACJĄ!!!


Metoda Tippinga wymaga pokory. Jeśli mamy się za oświeconych, to spojrzymy na nią z pobłażaniem i polecimy innym - tym „początkującym”.

Transformacja jednej emocji choć przynosiła ogromną ulgę i radość, robiła miejsce na kolejną, często jeszcze cięższą. I super. Postrzegałem to jak spotykanie swoich „marnotrawnych” dzieci, które zabiedzone i zabrudzone wracają do domu. My z miłością obmywamy je, odziewamy i urządzamy dla nich ucztę, radując się z ich powrotu.

Ten sposób postrzegania kolejnych „ciemnych” aspektów, które były gotowe się ujawnić był przeciwwagą dla pojawiających się pytań: „ile tego jeszcze mam w sobie, jak długo będę uzdrawiał zanim się oświecę”. Odpowiedź brzmiała: „tyle ile trzeba”!

Radykalne Wybaczanie stało się dla mnie nie tylko sposobem na życie, ale także profesją i pasją. To setki godzin spędzonych u boku Colina w Polsce oraz w Atlancie, wnikliwa lektura książek i materiałów trenerskich, ponad tysiąc osób spotkanych na warsztatach i indywidualnych sesjach, które przeprowadziłem. To moje własne przemiany i „uzdrowienia”, dzięki narzędziom RW oraz pomocy innych trenerów.

Czy jestem już oświecony? Nie bardziej niż Ty! Co dzień odnajduje w sobie kolejne aspekty czekające na moją gotowość do zaakceptowania ich takimi jakie są.

Ktoś zapytał mnie niedawno, jak zmieniło się moje życie odkąd sam stosuję, i dzielę się z innymi Metodą Tippinga, czy jestem szczęśliwy? Odpowiedziałem, że czuje się bardziej scalony, tak jakby było mnie więcej, więc jeśli jestem szczęśliwy, odczuwam to o wiele intensywniej niż wcześniej. Jeśli jestem wściekły, to mam więcej odwagi by to wyrazić, choć to przecież takie „nieduchowe”.

Osobiście uważam, że każda wyrażona emocja, bez względu na to czy wysoka, czy niska, bardziej przybliża nas do Ducha niż najpiękniejsze nawet słowa o miłości i świetle.

Jako trener Metody Tippinga pracuje od grudnia 2004 roku, po zdaniu egzaminów trenerskich u Karli Garret z Atlanty. Przeprowadziłem ponad 100 warsztatów Radykalnego Wybaczania, Akceptacji Siebie i Manifestacji Marzeń.

Upoważniony przez Colina Tippinga prowadzę szkolenia dla osób, które pragną zostać Trenerem Radykalnego Wybaczania, czy jak to ostatnio nazywamy Trenerem Rozwoju Osobistego Metodą Tippinga.

A przede wszystkich prowadzę indywidualne sesje.

Pielęgnuję w sobie poczucie suwerenności i dzielę się z innymi świadomością wewnętrznej mocy, niezależności i odwagi do działania. W każdym człowieku uczę się dostrzegać piękno i moc, a przede wszystkim potencjał, którego on sam często nie jest świadomy. Moje zadanie to pomoc w aktywacji, tych niewykorzystanych talentów i potencjałów. Wierzę, że jestem katalizatorem wewnętrznych i zewnętrznych przemian u innych. Osoby, które spotykam, są dla mnie inspiracją do takich samych przemian we mnie.

A poza tym?

Interesuje mnie życie w jego najprzeróżniejszych przejawach. Jestem podróżnikiem, badaczem, poszukiwaczem praktycznej filozofii, która pomaga odnaleźć się w tej podróży i czerpać z niej satysfakcję i spełnienie. Te filozoficzne inklinacje i różnorodne zainteresowania sprawiają, że pochłaniam wiedzę i doświadczenia z wielu dziedzin. Z wykształcenia anglista, spełniam się jako tłumacz, muzyk, autor piosenek i trener rozwoju osobistego.* * *


Magdalena Czaja

Magdalena Czaja

"Mówi się, że "Mistrz przychodzi gdy uczeń jest gotowy" - tak właśnie było ze mną i Metodą Tippinga. Całe moje dorosłe życie sięgałam po książki o samorozwoju. Szukałam czegoś, ale właściwie nie wiedziałam czego. Patrząc wstecz widzę, że to czego szukałam to poczucie ULGI. Ulgi, którą dałoby mi szybkie przemienienie cierpienia w radość, ulgi którą poczułabym dostając zapewnienie, że jestem "w porządku", ale też ulgi jaką daje rzeczowe zrozumienie dlaczego spotyka mnie to co właśnie się dzieje...

Jest kilka rzeczy, które spowodowały, że to właśnie Metoda Tippinga stała się częścią mojego życia: po pierwsze daje proste narzędzia nie wymagające żadnych specjalnych umiejętności, po drugie daje możliwość korzystania z nich w każdym momencie dnia, po trzecie wcale nie trzeba wiedzieć JAK to działa, nie trzeba nawet zrozumieć JAKIE są przyczyny tego co się dzieje aby Metoda była skuteczna...Ba! Można nawet wcale nie wierzyć, że to działa!!! Czyż to nie jest dla nas niedowiarków cudowna, najlepsza informacja???

Narzędzia Colina są ze mną na codzień w życiu prywatnym, zawodowym i trenerskim. Czy stało się ono przez to spokojniejsze? Wręcz przeciwnie! Odkąd zrozumiałam, że to właśnie pozwolenie sobie na ODCZUWANIE nawet tych najtrudniejszych uczuć, jest najlepszym sposobem na ich "uwolnienie", żyję bardziej intensywnie i WSZYSTKIEGO jest w moim życiu więcej. I łez i śmiechu. A jeśli ktoś z Was chce wybrać dla siebie tylko jedną naukę ze spotkania z Tippingiem to właśnie to: najlepsze co możemy dla siebie zrobić to CZUĆ!

Kiedy zaczynałam czytać książkę Colina po raz pierwszy, moim marzeniem było być "dobrym człowiekiem". Chciałam być kimś na miarę poświęcających się innym Misjonarzy, czy też wolontariuszy umiejących nieść pociechę i radość umierającym. Tylko takie życie wydawało mi się znaczące. Dlatego też miałam ciągle wrażenie, że moje życie POWINNO być lepsze, a ja POWINNAM być kimś innym niż jestem (kimś lepszym oczywiście). Dzisiaj dalej zazdroszczę Misjonarzom odwagi, ale okazało się, że ulgę znalazłam w wierze, iż jestem dokładnie tym kim mam być... Dlatego właśnie próbuje innym pokazać tą wspaniałą perspektywę, że WSZYSTKO JEST DOKŁADNIE TAKIE JAK MA BYĆ i że NIC ZŁEGO SIE NIE DZIEJE. I to być może jest moja Misja." 
 
(C) Rozwój Osobisty Metodą Tippinga 2004 - 2018 info@metoda-tippinga.pl